Povodně 2013

02.06.2013 06:00

Počet členů 8

Naše jednotka byla uvedena do stavu pohotovosti v 05.00 hod.

První výjezd byl nahlášen v 07.15 hod do obce Blaženice na pomoc čerpání vody vytopených sklepů,kde jsme zasahovaly v dopoledních hodinách ve třech

rodiných domech kde byla odčerpána voda ze sklepů a zabezpečeno dalším materiálním ztrátám.

V obcích Vysoký Ůjezd a Větrov byly sledovány hladiny místních rybníků aby nedošlo k jejich vylití do rodiných domů,byly zkontrolovány odtoky a  jejich

vyčištění od případných nečistot.

V obci Vysoký Ůjezd jsme zasahovali u dvou vytopených sklepů.

Na základnu jsme se vrátily v 15.30 hod.

Bylo doplněno palivo a výzbroj a převlečení do suché výstroje,po krátkém odpočínku jsme opět vyrážely do akce.

V 17.00 jsme byly opět povolány do obce Blaženice na čerpání vody ze sklepů a zamezení větších materiálních ztrát.Kde jsme zasahovalý ve čtyřech

rodiných domech.

Do obce Blaženice jsme vyjížděli na pomoc místním hasičů ktéří měly plné ruce práce s přetékajícím rybníkem na Nové Rabyňi.

Na základnu jsme se vrátily v 20.45 hod.

V nésledujícím týdnu jsme nabídli pomoc prostřednictvím starosty obce vytopeným obcím  pod Slapskou přehradou.

Tímto bych chtěl poděkovat všem zasahujícím členům zásahové jednotky za vydrž a přesné plnění daných úkolů kdy v těchto dnech nebyly zrovna nelehké.

Díky Velitel